rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - kwiecień 2014


Rządowa zdrada narodowa z nową aferą węglową w tle!

Oficjalnie, to premier Tusk i minister Sikorski żądają sankcji dla Putina, natomiast po cichu ten sam rząd PO-PSL wspomaga Rosję importem do Polski beznadziejnej jakości węgla! Również w asortymencie wsparcia dla Ukrainy jest zakup węgla!

Co z tego już mają Polacy?

Tygodniowy postój kopalni węgla kamiennego na Śląsku i utratę 40% wynagrodzenia polskich górników! W TVP1 podano 21kwietnia 2014 r., że oficjalnym powodem przewidywanego postoju jest brak klientów na polski węgiel i wzrost jego zapasów na hałdach! Telewizja publiczna podała sensacyjną informację, że nie ma rzekomo w Polsce chętnych na zakup węgla kamiennego w cenie 260 zł za 1 tonę! Jest to ordynarna manipulacja leniwych dziennikarzy "Wiadomości" TVP1, którym nie chciało się zajrzeć na składy węglowe i sprawdzić prawdziwych cen!

Według mojej wiedzy cena tony dobrej klasy węgla kamiennego od listopada 2013 do kwietnia 2014 roku dla klientów indywidualnych wahała się od 575 zł do nawet 750 zł w zależności od regionu. Za 260 zł za tonę węgiel kamienny bardzo chętnie kupią nawet w ciepłym już kwietniu nie tylko rolnicy, ale każdy Polak, który ogrzewa dom lub mieszkanie węglem!

Jeśli jakikolwiek czytelnik zobaczy na składzie węgla lub przy kopalni cenę 260 zł za tonę dla odbiorców indywidualnych, to proszę natychmiast dokonać krótkiego wpisu pod moim artykułem z adresem składu, w którym wystawiono na sprzedaż tak tani węgiel kamienny!

Cała sprawa ma charakter aferalny, bo import węgla kamiennego z Rosji w sytuacji, gdy w Polsce tego paliwa jest pod dostatkiem ma już posmak nowej afery węglowej!

Natomiast fakt, że rząd nie zablokował importu węgla ze wschodu zaraz potem jak Rosja i Ukraina wprowadziły embargo na zakup polskiej wieprzowiny, należałoby już traktować w kategoriach zdrady narodowej!

Górnicy na Śląsku nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i zapewne wykorzystają tygodniowy postój na zbiorowy wyjazd do Warszawy, aby odwiedzić Urząd Rady Ministrów! Koalicji PO-PSL nie pomoże wtedy nawet import Służby Bezpieczeństwa Ukrainy!

Rajmund Pollak

2014-04-29 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
W Krakowie nie udało się wprowadzić zakazu krytykowania PO! Czy po takiej kompromitacji Politycznych Oszustów TVP1 znowu ogłosi, że premier wygrywa w sondażach? Żadna inna partia nie jest w stanie tyle dać Polakom, ile obiecują w każdej kampanii wyborczej politycy PO! Ostatnio w Krakowie obiecali zimową olimpiadę!

Czy po takiej kompromitacji Politycznych Oszustów TVP1 znowu ogłosi, że premier wygrywa w sondażach? Żadna inna partia nie jest w stanie tyle dać Polakom, ile obiecują w każdej kampanii wyborczej politycy PO! Ostatnio w Krakowie obiecali zimową olimpiadę!

Wyszedł z tego kabaret w postaci prezentacji skoków narciarskich z Wawelu, gry w hokeja pod Sukiennicami i wyścigów łyżwiarzy szybkich po ulicy Brackiej. Narciarstwo alpejskie przewidziano na Kopcu Kościuszki, a łyżwiarstwo figurowe na skutej lodem Wiśle ( o ile zamarznie)!

Aby ktokolwiek uznał te plany za realne potrzebna była potęga mediów, a przede wszystkim TVP1 i internetu! Platforma słynie z medialnych sztuczek, a zatem na Przewodniczącą Komitetu Konkursowego „Kraków 2022″ powołano Jagnę Marczułajtis-Walczak posłankę PO, która uprawiała sporty zimowe i nadawała się do występów w telewizji.

Posłanka miała dwie role do spełnienia, bo przy okazji popularyzacji „Igrzysk Olimpijskich w Krakowie" można było sugerować, że to będzie zasługa PO, ale zanim ta olimpiada nastąpi, to należy głosować na kandydatów PO w majowych wyborach do eurokoryta! Fakt, że tzw. Platforma Obywatelska specjalizuje się w manipulacjach mediami jest znany od czasów powstania tej partii Donalda Tuska, Jagny Marczułajtis-Walczak, Jacka Protasiewicza itd. A zatem mąż pani poseł bardzo gorliwie zajął się przekonywaniem dziennikarza jednego z portali, że PO jest najdoskonalszą partią świata i należy pisać tylko w samych superlatywach o partii Donalda Tuska.

Gdy dziennikarz nie dał się przekonać, to nagle pani poseł Marczułajtis oświadczyła, że nie ma nic wspólnego z działaniami męża! Ciekawy jestem czy będzie rozwód? Jeżeli mąż działa na szkodę własnej żony i w dodatku wtedy gdy ona wyjeżdża za granicę, to on robi różne nieprzemyślane rzeczy o których ona nie wie, toż to podważa zasadę uczciwości małżeńskiej! Pani poseł Marczułajtis złożyła rezygnację z przewodniczenia Komitetowi Konkursowemu Kraków 2022, bo nie miała innego wyjścia. Natychmiast głos w tej sprawie natychmiast zabrał szef wszystkich szefów, czyli Donald Tusk, który stwierdził, że współczuje pani poseł!

To jest szczyt cynizmu, bo zamiast słowa przepraszam za PO, Donald Tusk chce całą sprawę pozamiatać pod dywan i jeszcze sugeruje jakieś rzekome nieszczęście w Krakowie, za które trzeba..." współczuć". Liczą się tylko słupki w sondażach, a słowo „współczuję" specjaliści od socjotechniki najwidoczniej uznali za bardziej wyborcze aniżeli słowo przepraszam! Ja natomiast ciągle czekam aż Donald Tusk zrezygnuje ze stołka Prezesa Rady Ministrów!

Od 7 lat bowiem obecny premier jest odpowiedzialny za wszystkie nieprawidłowości w rządzie i w Platformie Osobliwości, a każdy skandal kończy się tylko rezygnacją jego podwładnych, którzy po jakimś czasie znowu wracają do łask szefa wszystkich szefów.

Dygnitarze PO, którzy najbardziej dali się we znaki społeczeństwu, zamiast zamiatać ulice lub robić inne pożyteczne rzeczy, to otrzymali czołowe miejsca w gronie kandydatów PO do eurokoryta!

Rajmund Pollak

2014-04-23 | Dodaj komentarz
gZ4AXsVK8e
2014-06-03 00:48:05
Polecenie miejsca bez fotek, Kruku? Szkoda. Choć dla mnie i tak dlekao. Na litość Boską dla każdego dlekao. Ale podoba mi się idea oficjalnego wodopoju. Muszę czegoś dla siebie poszukać. Ba, nawet już mam pewien pomysł ;>
Kanonizacja Jana Pawła II, stała się okazją do wydania w ramach Pocztu Gwarków Śląskich książki pod tytułem „Polski górnik został świętym". Pozycja zawiera opis drogi Karola Wojtyły do świętości począwszy od pracy jako robotnik w kamieniołomie w Zakrzówku koło Krakowa. Ukazuje wpływ osobowości Papieża na kształtowanie się tożsamości ludzi pracy. Gromadząc obszerny materiał faktograficzny podjęto próbę ukazania w nowym świetle związków łączących śp. Ojca Świętego z górnikami (węgla i soli) południa Polski. Zamieszczone zostały m.in. zdjęcia ze wspólnych spotkań Papieża z górnikami. Pozycję opracował Zespół Redakcyjny pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Bronisława Barchańskiego z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.

Polacy powinni pamiętać, że nasz papież był w młodości m.in. górnikiem.

Książkę można nabyć m.in. w siedzibie Bractwa Gwarków w Katowicach, przy ul. Kilińskiego 15, Tel. 519 318 850, 519 318 856

Górnik, który został świętym

Warto przeczytać tę książkę

Rajmund Pollak

2014-04-21 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Rada Gabinetowa otwiera nasze granice dla SB Ukrainy! W Polsce nigdy nie przeprowadzono prawdziwej lustracji, a jedyne co się udało zrobić na fali protestów, to formalna likwidacja SB!

W Polsce nigdy nie przeprowadzono prawdziwej lustracji, a jedyne co się udało zrobić na fali protestów, to formalna likwidacja SB!

Piszę formalna, bo nieformalnie większość dawnych funkcjonariuszy SB albo pobiera gigantyczne emerytury, albo oprócz emerytur doskonale zarabia dodatkowo w firmach ochroniarskich, agencjach detektywistycznych, bankach itd. i śmieją się w twarz opozycjonistom, którzy kiedyś walczyli z dyktaturą komunistyczną, a teraz są albo bezrobotni, albo mają minimalne emerytury, za które trudno wyżyć!

Przypomnę, że SB w PRL-u nie tylko prześladowało opozycję, ale zajmowało się również zwalczaniem Kościoła i mordowaniem księży katolickich.

Mocodawcami zarówno SB w PRL-u jak i SB w ZSRR było KGB pod przywództwem Władimira Putina.

Trzonem obecnego SB Ukrainy są dawni funkcjonariusze KGB z okresu, gdy Ukraina stanowiła część ZSRR.

Zatem funkcjonariusze SBU to są dawni towarzysze naszych esbeków i bardzo chętnie podejmą pracę w polskich firmach ochroniarskich w przypadku, gdyby na Ukrainie zarządzono lustrację!

W naszych mediach ukazują się już jak na zamówienie propagandowe zachwyty nad „bohaterską" postawą Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w... zwalczaniu nielegalnych demonstracji!

Używa się skrótu SBU!

Co nam to przypomina?

Coś potwornie groźnego i zbrodniczego, bo mamy takie jakby dwa w jednym, czyli stalinowskie UB i jaruzelowskie SB razem wzięte!

Telewizja publiczna i wszystkie telewizje komercyjne, a także gazety i radio publiczne milczą na temat żądań lustracji na Ukrainie, bo dla koalicji PO-PSL, to najwyraźniej SB Ukrainy stanowi sojuszniczą siłę!

Bulwersujące muszą być jednak ustalenia Rady Gabinetowej z dnia 8 kwietnia 2014 roku!

Aby nie ryzykować aresztowania przez UOP za rzekomą obrazę majestatu Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie posłużę się cytatem:

Istotnym kierunkiem uzgodnionej dalszej współpracy jest pewna modyfikacja polityki imigracyjnej między innymi w oparciu o zwiększone zainteresowanie obywateli krajów Europy Wschodniej, w tym Ukrainy, przybywaniem do naszego kraju. Tutaj jesteśmy umówieni na współpracę w tym zakresie między rządem a Kancelarią Prezydenta - powiedział Prezydent Bronisław Komorowski."

Zatem Polacy mają wynosić się na emigrację do Londynu, Rzymu, Berlina, Brukseli itd., bo Rada Gabinetowa uznała, że priorytetem jest wspieranie Ukraińców i zapewnienie im pracy oraz mieszkań na terenie Polski!

Również polskim studentom będzie trudniej uzyskać stypendia! Pan Prezydent ustalił bowiem razem z panem premierem Donaldem Tuskiem, że: „Potrzebne jest również wsparcie dla ukraińskich studentów w Polsce, których jest u nas już 14 tysięcy, a będzie znacznie więcej„!

Jak obecne władze Ukrainy odwdzięczają się Polsce za tak szerokie poparcie? Ukraina wprowadziła embargo na import polskiej wieprzowiny i utrzymuje embargo na polską wołowinę, a w kolejnych miastach Ukrainy stawia się pomniki wdzięczności dla Stepana Bandery i ludobójców z UPA i OUN na cześć ich zbrodni dokonanych na Polakach!

Rada Gabinetowa ani jedną złotówką nie wsparła w dniu 8 kwietnia 2014 roku Polaków, którzy ocaleli z rzezi UPA i UON, ani nie wsparła Polaków żyjących nadal w ogromnej nędzy na terenach zajętych 17 września 1939 roku przez Armię Czerwoną, której następcą jest SBU! Powiedzmy to w Polsce otwarcie, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy stanowi kontynuację GRU i KGB i jest to nadal przedłużone ramię Moskwy!


Rajmund Pollak

2014-04-18 | Dodaj komentarz
były"S"
2014-04-18 14:24:44
"S" po 89 r skasowała kilkaset mln zł tytulem podzialu FWP i innych ,ilu działaczy dostało odszkodowania.Po 25 latach skleroza może doskwierać,
zSkit8BbC10F
2014-06-03 14:46:46
Scuză-mă, eşti idiot! Mă doare een cur de numărul comentariilor! Aici nu funcţionează lelige pieţei! E activitate non-profit. Fac asta că-mi place şi ce2t eemi place! Şi NU MAI APROB niciun comentariu anonim!

Ukrainą rządzą agenci Putina, a świat daje się nabrać na perfekcyjną mistyfikację! Gdy nagle okazało się, że zwolennicy Stepana Bandery posiadali od początku protestów na Majdanie dobrze uzbrojone w broń palną bojówki, to już nie mam wątpliwości, że za większością obecnych władz na Ukrainie stoją moskiewskie siły specjalne! Jest wielce prawdopodobne, że część tzw. prawego sektora stanowi w rzeczywistości lewą gwardię Władimira Putina! Jakie mam na to dowody?

Pisałem już o tchórzostwie wojsk Ukrainy na Krymie, a także o niebywałej bezkarności snajperów z Kijowa. Zwróciłem uwagę również na tajemnicze zabójstwo jednego z przywódców prawego sektora.

Gdy nagle okazało się, że zwolennicy Stepana Bandery posiadali od początku protestów na Majdanie dobrze uzbrojone w broń palną bojówki, to już nie mam wątpliwości, że za większością obecnych władz na Ukrainie stoją moskiewskie siły specjalne! Jest wielce prawdopodobne, że część tzw." prawego sektora" stanowi w rzeczywistości lewą gwardię Władimira Putina! Jakie mam na to dowody?


Po pierwsze: Podstawowym zagadnieniem jest odpowiedź na pytanie, kto najbardziej zyskał na tragedii na Majdanie? Najwięcej zyskała Rosja, bo ma już cały Krym!

Po drugie: Czy współcześni zwolennicy Stepana Bandery mogli strzelać do cywilów na Majdanie? Nie można tego wykluczyć, bo już po zajęciu przez Rosjan Sewastopola, Jałty i innych miast Krymu banderowcy strzelali do wice-mera Kijowa i zranili jeszcze dwie inne osoby cywilne, co dowodzi, do czego są zdolni! Takich prowokacji nie robi się bez konkretnych celów!

Po trzecie: Jak to było możliwe, że podległe Janukowyczowi MSW i ukraińska milicja dopuściły do infiltracji pokojowego protestu na Majdanie przez paramilitarne bojówki partii Swoboda i tzw. „prawego sektora"? Taka sytuacja mogła być możliwa tylko na mocy cichego przyzwolenia ze strony zwolenników Moskwy! Kremlowi bardzo zależało na tym, aby na Majdanie polała się krew, bo w zamieszaniu łatwiej ukryć prowokacje i skrytobójstwa!

Po czwarte: Dlaczego po tragicznej śmierci tylu niewinnych ludzi nowe władze Ukrainy nie aresztowały wszystkich tych funkcjonariuszy Bierkutu, którzy strzelali na Majdanie? Bo swoim ludziom nikt nie robi krzywdy i mają immunitet, a poza tym trzeba by było aresztować również niektórych z tzw. „prawego sektora"! Zatem zarówno funkcjonariusze Bierkutu jak i banderowcy stanowią lewą gwardie Putina!

Po piąte: Jak to jest, że władze Ukrainy nie wydały rozkazu strzelania na Krymie do żołnierzy w nieoznakowanych mundurach, stanowiących w rzeczywistości moskiewskie siły specjalne? Bo do swoich sojuszników się nie strzela, a najwyraźniej obecne władze Ukrainy nadal działają jako protektorat Kremla!

Po szóste: Jakie wydarzenie stanowiło bezpośredni pretekst dla Moskwy do agresji na Krym? Zerwanie porozumienia zawartego między Janukowyczem i opozycją już po krwawych zajściach na Majdanie! Jeśli opozycja chciała być wiarygodna, to po co podpisywała taki pakt ze zdrajcą? Taka gra na dwie strony, to była w istocie pomoc dla polityki agresji Władimira Putina!

Po siódme: Dlaczego partia Swoboda i tzw. „prawy sektor" nie tworzy partyzantki na okupowanym Krymie ani nie buduje barykad na wschodzie Ukrainy? Bo zarówno partia Swoboda jak i zwolennicy Stepana Bandery są w rzeczywistości partyzantami Kremla i Angeli Merkel na Zachodniej Ukrainie!

Po ósme: Czemu w takim razie służy powoływanie się przez Putina na rzekome zagrożenie ze strony banderowców? Putin jako dawny szef KGB dobrze wie, że nie wolno dekonspirować swoich najlepszych agentów, a najlepsza maskarada, to głośna propaganda wrogości!

Po dziewiąte: Co ma wspólnego Angela Merkel z Władimirem Putinem? Putin był szefem KGB w NRD i jemu podlegali wszyscy naukowcy zajmujący się energetyką Jądrową! Wtedy właśnie Putin poznał się osobiście z aktualną kanclerz Niemiec!

Rząd koalicji PO-PSL natomiast błądzi we mgle utworzonej przez agentów Kremla, a Donald Tusk wnet nowe przysłowie sobie kupi, że zarówno przed szkodą, jak i po szkodzie... głupi!

Rajmund Pollak

2014-04-14 | Dodaj komentarz
opKv7jONxAI5
2014-06-02 23:34:14
pisze:Masz rację Piotrek, mi ostatnio w dkiaelch widokach podobają się nie zbliżenia na ogromnych ogniskowych, ale właśnie takie szerokie kadry. Dopiero szeroki kąt daje wyobrażenie, jak to widać w rzeczywistości gołym okiem.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533084
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała